Rak 'n' Roll

31 lipca 2012, 17:27, Rak 'n' Roll

Letnie porządki na głowie

Fundacja Rak’n’Roll po raz kolejny zorganizwała spotkanie warsztatowe dla kobiet po chemioterapii pt. „Letnie porządki na głowie”. Tym razem w warsztacie uczestniczyły mieszkanki Płocka i okolic.

 „Mam nadzieję, że wszystkie troski i zmartwienia zostawicie za drzwiami tego salonu i poczuje... się dzisiejszego dnia piękne. Najważniejsze jesteście Wy i to co się dzieje tu i teraz.” – takimi słowami rozpoczęła warsztaty Kamila Stępień, koordynatorka akcji.

Uczestniczki warsztatów w wyjątkowo sympatycznej atmosferze prowadziły rozmowy o zwykłych, babskich sprawach ...w co się ubrać, jak się pomalować i co zrobić z włosami, które niejednokrotnie ze zdwojoną siłą odrastają po chemioterapii.

Lekkie podcięcie i ufarbowanie włosów, delikatna szminka i troszkę bardziej wyraziste oko sprawiły, że w jednej chwili wszystkie panie poczuły się jak prawdziwe modelki. Podczas warsztatów panie mogły przymierzać peruki i turbany, dowiedzieć się jak pielęgnować skórę podczas choroby nowotworowej jak uzupełnić utracone brwi i rzęsy.

Warsztaty „Letnie porządki na głowie” powstały z myślą o kobietach w trakcie chemioterapii, tuż przed lub tuż po. Wpisują się w filozofię fundacji Rak’n’Roll, która chce odmienić schemat myślenia na temat choroby nowotworowej oraz pokazać, że z rakiem można walczyć w kolorowy sposób.

 

Załączniki

jpg, rozmiar: 85 KB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 36 KB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 101 KB
pobierz plik