Euronet

Wróć do wszystkich klientów

Dodatkowe bankomaty Euronet na wakacje

Na przełomie czerwca i lipca, w wakacyjnych kurortach pojawią się dodatkowe bankomaty i wpłato-bankomaty Euronet Polska. Sezonowe urządzenia zostaną zainstalowane w miejscowościach nad Bałtykiem oraz na Mazurach i będą dostępne do połowy września. Łącznie właściciel największej, niezależnej sieci bankomatów i wpłato-bankomatów w Polsce udostępni klientom 100 dodatkowych urządzeń.

Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Turystycznej z powodu utrudnień i obostrzeń w podróżowaniu za granicę w związku z pandemią COVID-19, aż 87 proc. Polaków spędzi tegoroczne wakacje w kraju. Duża część z nich wybierze popularne miejscowości nad morzem, dodatkowe bankomaty będą więc sporym ułatwieniem. – Od kilku miesięcy obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na gotówkę. Dodatkowo, na podstawie wieloletnich danych wiemy, że podczas urlopu gotówka nadal jest preferowanym środkiem płatniczym, a wiele punktów turystycznych wciąż nie akceptuje innych form płatności. Część osób w trakcie wypoczynków wybiera gotówkę także ze względu na większą kontrolę nad wydatkamimówi Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

Euronet Polska tymczasowe bankomaty udostępnia od kilku lat w najpopularniejszych ośrodkach wypoczynkowych zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. W tym roku z udogodnienia w dostępie do gotówki będą mogli skorzystać turyści spędzający urlop m.in. w Białogórze, Chłapowie, Dziwnowie, Dziwnówku Jastarni, Juracie czy Mikołajkach.

Tymczasowe urządzenia posiadają takie same funkcje jak bankomaty całoroczne. Umożliwiają wypłatę gotówki, a także dostęp do szeregu usług i produktów, takich jak Przekaz Bankomatowy, Wpłata darowizn, Doładowanie GSM czy kody cyfrowe do popularnych serwisów rozrywkowych.

Euronet jest największym w Polsce niezależnym operatorem bankomatów oraz wpłato-bankomatów. Zarządza siecią ponad 7500 urządzeń zlokalizowanych na terenie całego kraju.


Euronet Polska Sp. z o.o. jest częścią Euronet Worldwide, światowego lidera w zakresie przetwarzania bezpiecznych elektronicznych transakcji finansowych oraz właściciela największej sieci bankomatów na terenie Europy. Ponadto firma Euronet oferuje przetwarzanie transakcji pre-paid oraz zintegrowane oprogramowanie, które wspiera pracę wielu instytucji finansowych. Euronet jest również właścicielem firmy RIA Financial Services, za pośrednictwem której oferuje usługi przekazów pieniężnych.

W Polsce firma działa od 1995 r. W trakcie kilkudziesięcioletniej obecności na polskim rynku Euronet nawiązał współpracę m.in. z wiodącymi polskimi bankami, operatorami telefonii komórkowej oraz VoIP, a także placówkami handlowymi i sieciami stacji benzynowych.

Więcej informacji: www.euronetpolska.pl  i www.facebook.com/euronetpolska