Euronet

Wróć do wszystkich klientów

Euronet Polska ułatwia wpłaty na Fundusz Interwencyjny WOŚP do walki z COVID-19

Klienci sieci Euronet Polska za pomocą bankomatów i wpłato-bankomatów mogą przekazać środki na specjalny fundusz WOŚP na walkę z koronawirusem. Od 20 kwietnia na ekranach urządzeń wyświetlana jest specjalna grafika, która zachęca do wpłaty darowizny bezpośrednio na konto Fundacji.

 Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej od samego początku epidemii koronawirusa w Polsce wspiera szpitale walczące z COVID-19. Ze środków zebranych w ramach Funduszu Interwencyjnego już zostały zakupione m.in. maseczki i kombinezony ochronne, respiratory oraz łóżka do intensywnej terapii. Wszystkie dotychczas zrealizowane zakupy można znaleźć na stronach internetowych Fundacji - https://www.wosp.org.pl/.

Użytkownicy sieci Euronet mogą przekazać darowiznę na dwa sposoby: przy pomocy karty płatniczej w bankomatach i wpłato-bankomatach oraz w formie gotówkowej we wpłato-bankomatach. Minimalna kwota to 1 zł przy płatności kartą i 10 zł w przypadku gotówki. Wystarczy włożyć kartę do urządzenia i po wpisaniu kodu PIN wybrać opcję „Wpłać darowiznę”. Od wpłat Euronet nie pobiera prowizji ani dodatkowych opłat.

Współpraca Euronet Polska z Fundacją trwa od kilku lat i umożliwia wpłatę środków na konto WOŚP przez cały rok. Dodatkowo, podczas corocznego Finału, Euronet na ekranach bankomatów i wpłato-bankomatów umieszcza grafiki i komunikaty, które zachęcają do wsparcia WOŚP.


Euronet Polska Sp. z o.o. jest częścią Euronet Worldwide, światowego lidera w zakresie przetwarzania bezpiecznych elektronicznych transakcji finansowych oraz właściciela największej sieci bankomatów na terenie Europy. Ponadto firma Euronet oferuje przetwarzanie transakcji pre-paid oraz zintegrowane oprogramowanie, które wspiera pracę wielu instytucji finansowych. Euronet jest również właścicielem firmy RIA Financial Services, za pośrednictwem której oferuje usługi przekazów pieniężnych.

W Polsce firma działa od 1995 r. W trakcie kilkudziesięcioletniej obecności na polskim rynku Euronet nawiązał współpracę m.in. z wiodącymi polskimi bankami, operatorami telefonii komórkowej oraz VoIP, a także placówkami handlowymi i sieciami stacji benzynowych.

Więcej informacji: www.euronetpolska.pl  i www.facebook.com/euronetpolska