Euronet

Wróć do wszystkich klientów

Kolejne sezonowe bankomaty Euronet

Z końcem czerwca zakończy się instalacja bankomatów sezonowych Euronet Polska, największego niezależnego operatora sieci bankomatów w Polsce. W tym roku w popularnych kurortach i miejscowościach turystycznych zawita o  ponad 30 więcej urządzeń aniżeli w roku ubiegłym. Rekordowa liczba bankomatów, w tym sezonie sięgająca ponad 160 maszyn, jest tradycyjnym udogodnieniem dla klientów wypoczywających w czasie wakacji. Dodatkowe bankomaty będą funkcjonować do połowy września, a ich lokalizację można sprawdzić w wyszukiwarce na stronie internetowej operatora.

 

Tradycyjnie najwięcej bankomatów nad morzem

Jak co roku, Euronet instaluje tymczasowe bankomaty sezonowe w najpopularniejszych lokalizacjach turystycznych w Polsce. Tegoroczna edycja akcji oznacza ponad 160 dodatkowych bankomatów w całej Polsce, co oznacza wzrost względem zeszłego roku o ponad 30 nowych miejsc. I tym razem najwięcej z nich pojawi się w kurortach nadmorskich, a łącznie aż 52 w miejscowościach w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. Znajdują się one m.in. w Gdańsku, na Półwyspie Helskim, we Władysławowie, Pobierowie, Krynicy Morskiej czy Kołobrzegu. Warto wspomnieć, że urządzenia sezonowe nie różnią się od tych dostępnych na co dzień w całej Polsce, również zakres usług dodatkowych pozostaje niezmieniony.

Na mazurach gotówka to nie problem

 Osoby wyjeżdzające na mazury muszą się liczyć z dodatkowymi wydatkami np. wynajęciem łódki czy rowerów, często rozliczanymi tylko w gotówce. Stąd też w najważniejszych miejscowościach turystycznych zostaną zainstalowane dodatkowe bankomaty. Na czas wakacji do standardowych lokalizacji dojdą urządzenia w Giżycku, Rucianem-Nidzie, Warchałach, Kętrzynie, Mikołajkach oraz w Sztynorcie.

Wypoczywając w różnych zakątkach Polski, często nie ma możliwości płatności kartą. Stąd zwiększa się popyt na gotówkę w okresie wakacyjnym. Dlatego Euronet co roku uruchamia dodatkowe urządzenia w całej Polsce. Dzięki temu nie trzeba się martwić o gotówkę na miejscu, można ją wypłacać na bieżąco czy zrobić przekaz bankomatowy, jeżeli kieszonkowe na kolonie dla dzieci okazało się być niewystarczające – powiedziała Ewa Miziołek, dyrektor wsparcia sprzedaży i komunikacji w Euronet Polska. – Niezmiennie przypominamy, że tymczasowe bankomaty działają na tych samych zasadach, co te instalowane na stałe.

Oprócz wspomnianych lokalizacji nadmorskich oraz mazur, pojedyncze tymczasowe urządzenia zagoszczą także w Okuninkach (woj. lubelskie) oraz Poznaniu. Pełną listę lokalizacji stałych oraz tymczasowych można znaleźć na stronie internetowej Euronet Polska w zakładce Wyszukiwarka usług.

Euronet jest największym w Polsce niezależnym operatorem bankomatów oraz wpłato-bankomatów.  Na terenie kraju obecnie zarządza łącznie ponad 7 300 urządzeniami.


Euronet Polska Sp. z o.o. jest częścią Euronet Worldwide, światowego lidera w zakresie przetwarzania bezpiecznych elektronicznych transakcji finansowych oraz właściciela największej sieci bankomatów na terenie Europy. Ponadto firma Euronet oferuje przetwarzanie transakcji pre-paid oraz zintegrowane oprogramowanie, które wspiera pracę wielu instytucji finansowych. Euronet jest również właścicielem firmy RIA Financial Services, za pośrednictwem której oferuje usługi przekazów pieniężnych.

 

W Polsce firma działa od 1995 r. W trakcie kilkudziesięcioletniej obecności na polskim rynku Euronet nawiązał współpracę m.in. z wiodącymi polskimi bankami, operatorami telefonii komórkowej oraz VoIP, a także placówkami handlowymi i sieciami stacji benzynowych.

 

Więcej informacji: www.euronetpolska.pl  i www.facebook.com/euronetpolska