3M Poland

Wróć do wszystkich klientów

Wrap Sisters zwyciężczyniami konkursu aplikatorów 3M Endorsed na Rema Days Warsaw 2018

Podczas ogólnopolskich targów Rema Days Warsaw odbył się konkurs 3M Endorsed Wrap!t Ring, czyli zmagania certyfikowanych aplikatorów 3M Endorsed. Podczas targów aplikatorzy aż ośmiokrotnie odmienili wygląd oklejanego na żywo BMW i8 Frozen Yellow, za pomocą zadrukowanej autorskimi projektami graficznymi, najnowszej folii 3M™ IJ180mC oraz folii do zmiany koloru 3M™ serii 1080. W konkursie zagłosowało łącznie prawie 1800 osób. Zwyciężyły Wrap Sisters z firmy Omega Art z Olkusza (397 głosów).

W 3M Endorsed Wrap!t Ring zaangażowanych było łącznie 8 zespołów doświadczonych aplikatorów z certyfikatem 3M Endorsed. Zawodnicy zmierzyli się z wymagającym najwyższych umiejętności i precyzji, futurystycznym modelem BMW i8. Konkurs zorganizowany przez Certyfikowane Centrum Szkoleniowo-Egzaminacyjne 3M – The Wrap Center (zdobywca medalu The Prize for Innovations 2018) polegał na tym, że w każdym starciu dwa zespoły aplikatorów oklejały samochód równocześnie, każdy jeden jego bok. Projekty graficzne zostały przygotowane przez członków zespołów i wydrukowane przez Certyfikowaną Drukarnię 3M™ MCS™ DPSdruk.pl, a do ich wykonania wykorzystano zadruk na folii 3M™ IJ180mC (folia zdobyła medal The Prize for Innovations 2017). Aplikatorzy w projektach skorzystali również z folii do zmiany koloru auta 3M™ 1080 (medal The Prize for Innovations 2018) oraz innowacyjnej taśmy 3M™ Knifeless (medal The Prize for Innovations 2017). Podczas konkursu nie było możliwości używania nożyka do przycinania folii na samochodzie, tylko bezpiecznych dla lakieru taśm 3M™ Knifeless.

Nagrody w konkursie to rolki folii 3M, taśmy 3M™ Knifeless, akcesoria, narzędzia GeekWraps, profesjonalne opalarki Steinel oraz zadruki w drukarni DPSdruk.pl.

BMW i8 w 8 odsłonach

Rywalizacja była zacięta, a liczba oddanych głosów przebiła wynik osiągnięty na ostatnim SEMA Show w Las Vegas. W konkursie startowało łącznie 8 projektów stworzonych przez aplikatorów 3M Endorsed z całej Polski. Trzecie miejsce zajęli  Bartek Fabian z Oklejanie Aut (Tarnawa Górna) oraz Mariusz Domański z Nova Vision (Mińsk Mazowiecki). Drugie miejsce zdobyła ekipa firmy Wrapster pod przewodnictwem Mateusza Popowa (Wrocław). Zwyciężczyniami konkursu zostały siostry Aneta Martyka oraz Renata Jurczyk - Wrap Sisters z firmy Omega Art (Olkusz).

Poza konkursem przyznano także dodatkowe wyróżnienia – dla zespołu Wojciecha Siennickiego z Adrenaline Shell (Warszawa) za kreatywny projekt stworzony w wersji 3D oraz dla Marcina Paszkiewicza ze Zmiana Koloru Auta (Wrocław) za sprostanie oklejaniu w pojedynkę (czas w konkursie przewidywał oklejanie przez dwie osoby). Specjalne wyróżnienie od BMW Polska, które użyczyło BMW i8 do konkursu, powędrowało także do zespołu Rafała Batora z Euro-Glass (Świdnica).

Historia zwycięskiego zespołu

Siostry Wrap Sisters z Omega Art do egzaminu certyfikacyjnego 3M Endorsed zgłosiły się po wizycie na Rema Days w zeszłym roku, mając już ponad 10 lat doświadczenia. Egzamin jest wymagający a uzyskany certyfikat stanowi poświadczenie najwyższej jakości umiejętności aplikatorów. – Kiedy zgłosiłyśmy się do The Wrap Center, nawet nie przypuszczałam, że zaledwie rok później znajdziemy się wśród Endorsów, w dodatku oklejając na żywo podczas Rema Days – powiedziała Aneta Martyka z Wrap Sisters, a jej siostra Renata Jurczyk dodałaDecydując się na uczestnictwo w konkursie zdecydowanie wyszłyśmy poza swoją strefę komfortu – i było warto! Cieszymy się, że nasz projekt tak się spodobał. Obecnie certyfikat posiada w Polsce tylko pięć kobiet oraz ponad 30 mężczyzn.

Car wrappowa pasja

Oklejanie samochodów to nie tylko sposób na biznes i odpowiedź na rosnący trend personalizacji pojazdów. To także pasja wymagająca nieustannego dokształcania się i pracy nad warsztatem - oraz środowisko osób zaangażowanych w temat z niemalże hobbystycznym zacięciem. Oklejanie samochodów dotarło do Polski ze Stanów Zjednoczonych, w których ten typ personalizacji się narodził. W USA obecnie aktywnie działa ponad 200 certyfikowanych aplikatorów 3M Endorsed. Na rodzimym rynku zainteresowanie zmianą koloru oraz projektami graficznymi rośnie z roku na rok, w tym momencie w Polsce działa około 40 firm z certyfikatem 3M. – Widzimy w Polsce rosnące zainteresowanie oklejaniem pojazdów i chcemy wspierać rozwój edukacji w tym zakresie – powiedziała Karolina Mojeścik, koordynator marketingu Działu Reklamy Wizualnej 3M Poland i dodała – Wzmocnienie technicznych umiejętności aplikatorów pozwala im pracować szybciej, sprawniej i kleić nawet najbardziej skomplikowane realizacje z łatwością. W Polsce we współpracy z 3M powstało jedno z najlepszych centrów szkoleniowych na świecie – The Wrap Center, prowadzone przez światowej klasy specjalistę – Rafała Żmudę.

Polski car wrapping

W Polsce oklejanie samochodów zaczęło się około 10 lat temu i były to głownie drobne stylizacje, jak maska, elementy kokpitu, dach. W tym czasie w palecie rozwiązań królował carbon, a głównym materiałem w użyciu były laminaty 3M™ DI-NOC™. – Zmiana koloru pojazdów zaczęła się rozwijać w ostatnich latach, a zainteresowanie rośnie nieprzerwanie aż do dziś – powiedział Rafał Żmuda, certyfikowany trener 3M z The Wrap Center i dodał – Polski rynek prężnie się rozwija, a aplikatorzy nie odstają umiejętnościami od swoich kolegów zza oceanu gdyż obowiązują ich dokładnie takie same zasady certyfikacji 3M Endorsed.

Program 3M Endorsed w obecnej formie w Polsce dostępny jest niecałe dwa lata, a certyfikat 3M Endorsed wydawany jest na globalnych zasadach. Dzięki temu mamy pewność, że niezależnie od miejsca na świecie, aplikator z takim tytułem wykona pracę na najwyższym poziomie. Jest to szczególnie istotne gdy rozważamy oklejenie samochodu o wartości podobnej lub wyższej jak oklejane na targach BMW i8. Innowacyjne produkty 3M zapewniają czystą i bezpieczną aplikację, dają gwarancję utrzymania najwyższej jakości zadruku przez cały czas ekspozycji (3M™ MCS™) oraz pewność możliwości bezpiecznego usunięcia grafik. Certyfikacja 3M Endorsed zapewnia o najwyższej jakości usługi i daje gwarancję bezpieczeństwa personalizowanego pojazdu. – Klienci coraz częściej wymagają od aplikatorów potwierdzenia umiejętności i naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzi program 3M Endorsed – powiedział Rafał Żmuda – Co więcej, rynek się zmienia i znacznie częściej poszukujemy najwyżej jakości a nie najniższej ceny. To popłaca – możemy cieszyć się spersonalizowanym pojazdem przez długi czas i bez problemu zmienić stylizację, jeśli mamy na to ochotępodsumował Rafał Żmuda.

 

Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.3MCentrumInspiracji.pl

 

Wszystkie zdjęcia ze stoiska 3M Poland z targów Rema Days można pobrać ze strony: http://bit.ly/2stdTyp

 

Wideorelacja 3M Poland z wydarzenia jest dostępna do pobrania ze strony: http://bit.ly/2CjUj7r

 

***

O firmie 3M

W 3M pracujemy nad praktycznym wykorzystaniem nauki w różnych obszarach w celu poprawy jakości życia. Wartość sprzedaży 3M sięga ponad 30 mld USD, a 90 000 naszych pracowników efektywnie współpracuje z Klientami na całym świecie. Więcej na temat innowacyjnych rozwiązań 3M można przeczytać na stronie internetowej www.3M.com

Folie do grafiki 3M

Folie 3M, to zaawansowane technologicznie produkty zapewniające idealne rozwiązania dla szerokiego spektrum zastosowań, a dedykowana gwarancja 3M™ MCS™ daje pewność najwyższej jakości gotowego wyrobu graficznego. W 2015 roku aplikatorzy 3M Endorsed, podczas targów MOTO SHOW w Krakowie, pobili rekord Guinnessa w jak najszybszym oklejaniu samochodu, korzystając z folii 3M™ serii 1080 i innych produktów firmy 3M. W 2016, 2017 oraz 2018 roku folie 3M nagradzane były prestiżowymi medalami The Prize for Innovations. Łącznie za innowacyjne rozwiązania 3M przyznano 8 medali.

O 3M w Polsce

3M Poland Sp. z o.o. jest oddziałem międzynarodowego koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. 3M od ponad 25 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki, za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. w 2016 roku wyróżnienie PAIIZ za całokształt działalności oraz Wektor 2016 za współpracę z biznesem i lokalną społecznością, a w 2015 roku odznakę honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej, przyznaną przez Ministerstwo Rozwoju. Firma 3M została również wyróżniona po raz kolejny tytułami Solidnego Pracodawcy oraz Great Place to Work®, a kampania promująca naukowe rozwiązania 3M w Polsce otrzymała brązową statuetkę Effie®.

PARTNERZY 3M na targach Rema Days Warsaw 2018:

Folia-samochodowa.pl to oficjalny dystrybutor folii 3M do zmiany koloru pojazdu serii Wrap Film 1080 oraz 1380. Ponadto firma oferuje rozwiązania 3M w zakresie przyciemniania szyb, poliuretanowej ochrony lakieru oraz materiałów do druku, a także szeroki asortyment narzędzi  i chemii dedykowanej przy procesach aplikacji. Jej wieloletnie doświadczenie gwarantuje profesjonalne doradztwo w doborze idealnie dopasowanych produktów.

The Wrap Center, jedyne certyfikowane Centrum Szkoleniowo-Egzaminacyjne 3M w Europie Środkowo-Wschodniej, oferuje ponad osiem programów szkoleniowych w aż pięciu kategoriach – car wrap, grafika reklamowa, aplikacja folii do zabezpieczenia lakieru, przyciemnianie szyb oraz folie architektoniczne. Firma specjalizuje się w organizacji profesjonalnych szkoleń w niewielkich grupach na różnych poziomach zaawansowania – od podstawowego, aż po kursy umożliwiające uzyskanie certyfikatów potwierdzających nabyte umiejętności, np. 3M Endorsed Installer, 3M Preferred. Szkolenia prowadzi certyfikowany trener 3M Rafał Żmuda, członek prestiżowego stowarzyszenia Masters of Branding.

Dpsdruk.pl jest certyfikowanym producentem wydruków wieloformatowych  w technologii HP latex na foliach samprzylepnych3M objętych gwarancją 3M TM MCSTM Warranty. Firma wykonuje wydruki na graficznych foliach wylewanych, premium, średniookresowych oraz promocyjnych.

Steinel to światowy lider w produkcji opalarek i zgrzewarek wraz z szeroką gamą specjalistycznego osprzętu. Niemiecka marka dystrybuowana od 28 lat w Polsce przez firmę Lange Łukaszuk. Europejska produkcja poparta pełną 3-letnią gwarancją