3M Poland

Wróć do wszystkich klientów

3M Poland podpisało Deklarację o Przyjęciu Standardu Programu Etycznego

12 grudnia 2017 r. podczas corocznej konferencji Programu Standard Etyki, dyrektor zarządzający 3M w Polsce Alain Simonnet, podpisał w imieniu firmy Deklarację Przyjęcia Standardu Etyki dla firm i przedsiębiorstw działających w Polsce. Standard, do przestrzegania którego zobowiązała się firma 3M, został opracowany przez United Nations Global Compact Network Polska oraz Koalicję Programu Biznes i Prawa Człowieka na podstawie wytycznych ONZ.

Standard Etyki, do którego przystąpiła firma 3M Poland wraz z innymi partnerami biznesowymi, ustala podstawowe wymagania w zarządzaniu programami etyki dla firm i innych organizacji w naszym kraju. Podpisanie Deklaracji to zwieńczenie kilkuletniej pracy przedstawicieli 3M Poland, którzy wspierali powstanie Standardu Programu Etyki dla przedsiębiorstw i instytucji w oparciu o drugi filar wytycznych ONZ dotyczących biznesu i praw człowieka. 

Uroczysta ceremonia podpisania deklaracji odbyła się w ramach corocznej konferencji Programu Standard Etyki w Polsce, organizowanej przez United Nations Global Compact Network Poland oraz Rzecznika Praw Obywatelskich. Oprócz przedstawicieli świata biznesu, wśród uczestników uroczystości byli przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Finansów, a także Ambasadorzy Szwecji i Finlandii w Polsce. Motywem przewodnim grudniowej konferencji były Standardy Etyczne i Prawa Kobiet w biznesie.

„Bądź częścią 3M”

Podczas uroczystości Alain Simonnet odwołał się do Kodeksu Postępowania firmy 3M (3M Code of Conduct), a także globalnego i lokalnego Programu Zgodności. W swoim przemówieniu nawiązał do fundamentalnych wartości, które stanowią podstawę prowadzenia biznesu przez firmę 3M.

Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy dołączyć do firm i organizacji, które tak jak my uważają etykę i politykę Compliance za kluczowy czynnik rozwoju biznesu oraz pracowników. W swojej działalności 3M kieruje się takimi wartościami jak odpowiedzialność, lojalność, dokładność, uczciwość oraz szacunek dla ludzi i środowiska. Etyczne zachowania w naszej firmie kształtują i wspierają różnorodne programy. Jednym z nich jest 3M Diversity & Inclusion, działający na rzecz różnorodności w procesie rekrutacji pracowników – mówi Alain Simonnet, dyrektor zarządzający 3M w Polsce.

Pozycja firmy 3M Poland została zauważona przez środowisko biznesowe i doceniona licznymi nagrodami oraz wyróżnieniami w najważniejszych rankingach. Przykładem jest otrzymywany kilka lat z rzędu tytuł Solidnego Pracodawcy czy podwójne wyróżnienie Great Place to Work® w 2017 oraz 2016 roku w Polsce. Obie nagrody świadczą o doskonałych warunkach pracy i możliwościach rozwoju, które firma 3M Poland daje swoim pracownikom. Także w skali globalnej 3M już czterokrotnie otrzymało tytuł jednej z najbardziej etycznych firm świata - Ethisphere’s® World’s Most™ Ethical Companies®.

***

O 3M w Polsce

3M Poland Sp. z o.o. jest oddziałem międzynarodowego koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 roku 3M obchodził 25-lecie działalności na polskim rynku. W tym czasie firma zainwestowała w naszym kraju ponad 500 mln USD. 3M w Polsce posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k/Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Firma zatrudnia ponad 3 000 pracowników i oferuje około 10 000 produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. W czerwcu 2013 roku we Wrocławiu swoją działalność rozpoczęło nowoczesne Centrum Innowacji 3M, przestrzeń w której firma prezentuje innowacyjne technologie i rozwiązania. Trzy lata później, również we Wrocławiu, koncern uruchomił jeden z trzech globalnych Centrów Usług Wspólnych 3M, a we wrześniu 2017 r. Centrum Szkoleniowe 3M na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Zaangażowanie i wkład firmy w rozwój polskiej gospodarki zostały wielokrotnie nagrodzone. Na przestrzeni ostatnich lat, 3M Poland otrzymał m.in. w 2016 roku wyróżnienie PAIIZ za całokształt działalności oraz Wektor 2016 za współpracę z biznesem i lokalną społecznością, a w 2015 roku odznakę honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej przyznaną przez Ministerstwo Rozwoju. Firma 3M Poland tworzy dla swoich pracowników doskonałe warunki pracy i możliwości rozwoju, czego dowodzi otrzymywanie przez kilka lat z rzędu tytułu Solidnego Pracodawcy czy podwójnego wyróżnienia Great Place to Work® w 2017 oraz 2016 roku. Działalność firmy 3M Poland jest doceniana także przez organizacje branżowe. W 2017 roku projekt marketingowy 3M pod hasłem „Starcie Szlifierzy” wyróżniono Brązowym Mieczem KTR. Rok wcześniej projekt ten został nagrodzony przez Związek Firm PR Srebrnym oraz Złotym Spinaczem, a kampania reklamowa promująca naukowe rozwiązania firmy 3M zdobyła brązową statuetkę Effie®. 

O firmie 3M 

W ramach struktur 3M wykorzystujemy i dzielimy się odkryciami naukowymi naszej firmy, aby ulepszać codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. Wartość sprzedaży 3M sięga ponad 30 miliardów dolarów, a 90 000 naszych pracowników efektywnie współpracuje z Klientami na całym świecie. Więcej na temat kreatywnych i odpowiadających na światowe problemy rozwiązań 3M - można przeczytać na stronie internetowej www.3M.com lub obserwując kanał firmy na Twitterze pod nazwą @3M lub @3MNewsroom.