3M Poland

Wróć do wszystkich klientów

Konsumenci wyróżnili markę Viscoplast

W tegorocznej edycji największego, niezależnego badania siły marek w Polsce, konsumenci wyróżnili Viscoplast, przyznając jej miejsce w zaszczytnym gronie laureatów. Należąca do portfolio firmy 3M Poland marka otrzymała tytuł Superbrands Polska Marka 2018 w kategorii zdrowie – artykuły higieniczne.

Wybrany w pierwszym etapie z grona 2 tys. marek,  Viscoplast znalazł się wśród tych najwyżej ocenionych przez konsumentów i finalnie został wyróżniony tytułem Superbrands Polska Marka 2018. Tym samym marka jest jednym z najlepszych polskich brandów w kategorii zdrowie – artykuły higieniczne. W tym roku o przyznaniu miejsca w gronie laureatów decydowali wyłącznie konsumenci. To najlepszy dowód na to, że laureaci tytułu Superbrands wyróżniają się nie tylko wysoką jakością produktów, ale przede wszystkim dużym zaufaniem wśród użytkowników.

Głos konsumentów na wagę Superbrands

– Dbając o satysfakcję konsumentów, codziennie pracujemy nad tym, aby nasze produkty spełniały jak najtrafniej jego potrzeby. Dlatego wyróżnienie zdobyte przez markę Viscoplast już po raz kolejny  tak bardzo nas cieszy i motywuje do dalszego działania na rzecz rozwoju oferty konsumenckiej komentuje Beata Strzeszewska, Marketing Supervisor  w 3M Poland,  odpowiedzialna za portfolio marek konsumenckich ochrony zdrowia.

W tegorocznej edycji, proces wyłaniania laureatów polegał wyłącznie na badaniu opinii konsumentów. Badanie do Superbrands 2018 zostało przeprowadzone we wrześniu br. i miało na celu podkreślenie zaufania jakim konsumenci obdarzają marki. Początkowa lista obejmowała ponad 2 tys. polskich i zagranicznych marek, które poddane były ocenie w badaniu konsumenckim metodą CAWI, na próbie 10 tys. osób. Zadaniem badanych było określenie, czy dana marka jest im znana, czy z niej korzystają oraz czy polecili by ją innym. Tytuł Superbrands Polska Marka otrzymały brandy stworzone w Polsce i będące w TOP 3 danej kategorii.

– Tegoroczne wyróżnienie Viscoplast w badaniu Superbrands to sukces, ponieważ jedynym kryterium wyboru laureatów była opinia konsumentów. Powodem dodatkowej dumy jest zaś to, że marka otrzymuje ją po raz kolejny, co dowodzi niezmiennie wysokiej jakości naszych produktów. Ale oczywiście najważniejszym wyróżnieniem jest fakt, że konsumenci chcą polecać Viscoplast innym – mówi Ilona Gajewska, odpowiedzialna za Corporate Marketing & Public Relations w 3M Poland.

Uznanie jakości

Superbrands to międzynarodowa organizacja działająca od ponad 20 lat w 80 krajach na całym świecie. W Polsce od ponad 11 lat zajmuje się oceną wszystkich istotnych marek na rynku, przyznając w oparciu o badanie konsumenckie najbardziej wiarygodny tytuł na rynku. Wyniki certyfikacji są co roku ogłaszane i udostępniane na stronie internetowej Superbrands. Miejsce w gronie laureatów daje dostęp do rozbudowanego i prestiżowego programu „Klub Superbrands”.

O 3M w Polsce

3M Poland Sp. z o.o. jest oddziałem międzynarodowego koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 roku 3M obchodził 25-lecie działalności na polskim rynku. W tym czasie firma zainwestowała w naszym kraju ponad 500 mln USD. 3M w Polsce posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k/Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Firma zatrudnia ponad 3 000 pracowników i oferuje około 10 000 produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. W czerwcu 2013 roku we Wrocławiu swoją działalność rozpoczęło nowoczesne Centrum Innowacji 3M, przestrzeń w której firma prezentuje innowacyjne technologie i rozwiązania. Trzy lata później, również we Wrocławiu, koncern uruchomił Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a we wrześniu 2017 r. Centrum Szkoleniowe 3M.

Zaangażowanie i wkład firmy w rozwój polskiej gospodarki zostały wielokrotnie nagrodzone. Na przestrzeni ostatnich lat, 3M Poland otrzymał m.in. w 2016 roku wyróżnienie PAIIZ za całokształt działalności oraz Wektor 2016 za współpracą z biznesem i lokalną społecznością, a w 2015 roku odznakę honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej przyznaną przez Ministerstwo Rozwoju. Firma 3M Poland tworzy dla swoich pracowników doskonałe warunki pracy i możliwości rozwoju, czego dowodzi otrzymywanie przez kilka lat z rzędu tytułu Solidnego Pracodawcy czy podwójnego wyróżnienia Great Place to Work® w 2017 oraz 2016 roku. Działalność firmy 3M Poland jest doceniana także przez organizacje branżowe. W 2017 roku projekt marketingowy 3M pod hasłem „Starcie Szlifierzy” wyróżniono Brązowym Mieczem KTR. Rok wcześniej projekt ten został nagrodzony przez Związek Firm PR Srebrnym oraz Złotym Spinaczem, a kampania reklamowa promująca naukowe rozwiązania firmy 3M zdobyła brązową statuetkę Effie®. 

O firmie 3M 

W ramach struktur 3M wykorzystujemy i dzielimy się odkryciami naukowymi naszej firmy, aby ulepszać codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. Wartość sprzedaży 3M sięga ponad 30 miliardów dolarów, a 90 000 naszych pracowników efektywnie współpracuje z Klientami na całym świecie. Więcej na temat kreatywnych i odpowiadających na światowe problemy rozwiązań 3M - można przeczytać na stronie internetowej www.3M.com lub obserwując kanał firmy na Twitterze pod nazwą @3M lub @3MNewsroom.