3M Poland

Wróć do wszystkich klientów

Dowiedź się więcej o 3M w Polsce

Mamy przyjemność zaprezentować najnowsze wydanie magazynu 3Magazine. Znajdą w nim Państwo informacje o aktualnych trendach technologicznych, a także najciekawszych wydarzeniach, w których uczestniczyliśmy. Wśród nich znalazła się m.in. relacja z Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, podczas którego firma 3M została wyróżniona tytułem „Inwestor bez granic”. Polecamy również wątek współpracy pomiędzy Ministerstwem Rozwoju i 3M Poland na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju i poszanowania środowiska naturalnego, a także temat modernizacji infrastruktury kolejowej w Polsce z wykorzystaniem produktów 3M.

Przyznawany podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego prestiżowy tytuł „Inwestor bez granic” to swoiste podsumowanie działalności firm, które kierują się zaangażowaniem w innowacje, a ich inwestycje są impulsem rozwojowym dla polskiej gospodarki. To dla nas ogromny zaszczyt, że tegoroczne wyróżnienie trafiło właśnie do 3M Poland. Nasza firma zatrudnia blisko 3 000 pracowników i współpracuje z ponad 6 000 rodzimych przedsiębiorców, dostarczając rozwiązania optymalizujące rozmaite procesy biznesowe. Efekty tej działalności widać nie tylko w skali regionu, ale i całego kraju.

Przykładem wdrożonych przez 3M rozwiązań technologicznych jest m.in. prowadzona obecnie modernizacja infrastruktury kolejowej w Polsce. Nasza firma aktywnie uczestniczy w tym procesie, a wyrazem tego zaangażowania są liczne zastosowania innowacyjnych produktów marki 3M w nowych składach pociągów. Jednym z nich jest technologia rzepów przemysłowych 3M™ Dual Lock™ , a także linia klejów przemysłowych stosowana do produkcji zaawansowanych materiałów samoprzylepnych. Znajdują one zastosowanie nie tylko w sektorze motoryzacyjnym, produkcji pojazdów dla komunikacji publicznej, ale i w działalności firm z branży kosmicznej.

Obok innowacyjności i tworzenia rozwiązań odpowiadających potrzebom współczesnego konsumenta, fundamentalnym założeniem modelu biznesowego, na którym 3M opiera swoją działalność, jest poszanowanie środowiska naturalnego, a także dążenie do popularyzacji tej idei. To dlatego 5 czerwca br. podpisaliśmy deklarację „Partnerstwa na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju”, stanowiącej ważną część projektu prowadzonego pod auspicjami Ministerstwa Rozwoju. Na łamach najnowszego numeru 3Magazine prezentujemy Państwu relację z tego wydarzenia. Jednocześnie wierzymy, że inicjatywa ta korzystnie wpłynie na środowisko biznesowe w naszym kraju.

W bieżącym wydaniu znajdą także Państwo obszerny wywiad z naszymi liderami. Witold Postrach, pełniący funkcję Market Development Manager Welding, P&SA, CFMs w dziale Personal Safety Division w 3M w Polsce, odniesie się do problemu zmniejszającej się liczby absolwentów szkół technicznych i zawodowych oraz wpływu tego zjawiska na rynek pracy. Z kolei Marek Krajanowski, Business Transformation Leader, a także Członek Zarządu opowie o swojej karierze w strukturach firmy.

Zachęcamy do lektury!

Najnowsze wydanie magazynu dostępne jest pod adresem: http://agape.com.pl/prezentacja/3m/12/index.html#p=1

***

O firmie 3M 

W ramach struktur 3M wykorzystujemy i dzielimy się odkryciami naukowymi naszej firmy, aby ulepszać codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. Wartość sprzedaży 3M sięga ponad 30 miliardów dolarów, a 90 000 naszych pracowników efektywnie współpracuje z Klientami na całym świecie. Więcej na temat kreatywnych i odpowiadających na światowe problemy rozwiązań 3M - można przeczytać na stronie internetowej www.3M.com lub obserwując kanał firmy na Twitterze pod nazwą @3M lub @3MNewsroom.

O 3M w Polsce

3M Poland Sp. z o.o. jest oddziałem międzynarodowego koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 roku 3M obchodził 25-lecie działalności na polskim rynku. W tym czasie firma zainwestowała w naszym kraju ponad 500 mln USD. 3M w Polsce posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k/Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Firma zatrudnia ponad 3 000 pracowników i oferuje około 10 000 produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. W czerwcu 2013 roku we Wrocławiu swoją działalność rozpoczęło nowoczesne Centrum Innowacji 3M, przestrzeń w której firma prezentuje innowacyjne technologie i rozwiązania. Trzy lata później, również we Wrocławiu, koncern uruchomił Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a we wrześniu 2017 r. Centrum Szkoleniowe 3M.

Zaangażowanie i wkład firmy w rozwój polskiej gospodarki zostały wielokrotnie nagrodzone. Na przestrzeni ostatnich lat, 3M Poland otrzymał m.in. w 2016 roku wyróżnienie PAIIZ za całokształt działalności oraz Wektor 2016 za współpracą z biznesem i lokalną społecznością, a w 2015 roku odznakę honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej przyznaną przez Ministerstwo Rozwoju. Firma 3M Poland tworzy dla swoich pracowników doskonałe warunki pracy i możliwości rozwoju, czego dowodzi otrzymywanie przez kilka lat z rzędu tytułu Solidnego Pracodawcy czy podwójnego wyróżnienia Great Place to Work® w 2017 oraz 2016 roku. Działalność firmy 3M Poland jest doceniana także przez organizacje branżowe. W 2017 roku projekt marketingowy 3M pod hasłem „Starcie Szlifierzy” wyróżniono Brązowym Mieczem KTR. Rok wcześniej projekt ten został nagrodzony przez Związek Firm PR Srebrnym oraz Złotym Spinaczem, a kampania reklamowa promująca naukowe rozwiązania firmy 3M zdobyła brązową statuetkę Effie®.