3M Poland

Wróć do wszystkich klientów

3M Poland z 24 pokazami specjalnymi na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO

3M Poland weźmie czynny udział w 12. edycji Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO, które odbędą się od 26 do 29 września br. w Gdańsku. Firma podczas targów przeprowadzi 9 pokazów stałych i 24 pokazy specjalne na stoisku TZ 22. Podczas nich będzie można zapoznać się ze specjalistycznymi produktami 3M dla producentów taboru kolejowego. Eksperci firmy przeprowadzą na żywo pokazy m.in. oklejania pojazdów, przykładowo folią zabezpieczającą przed odłamkami szła, oraz przedstawią, jak zadbać o skuteczną ochronę i bezpieczeństwo pracowników.

Podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO, eksperci firmy 3M Poland na żywo przeprowadzą pokazy w 7 kategoriach: bezpieczeństwo pracy, kleje i taśmy, materiały ścierne, naprawa, folie poligraficzne i specjalistyczne, chłodzenie/gaszenie oraz materiały odblaskowe. Zarówno pokazy stałe, jak i te specjalne – przygotowane przez 3M Poland – odbędą się od 26 do 28 września br. Na stoisku TZ 22, które będzie zlokalizowane na terenie przed halą G, odbędą się 24 pokazy specjalne od godz. 9.00 do 17.00, w odstępach 15- i 20-minutowych.

Targi TRAKO są miejscem wymiany doświadczeń oraz poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla branży kolejowej i transportowej. Jako 3M Poland stale rozwijamy portfolio produktów i nowoczesnych rozwiązań dla tych sektorów. Są one zaawansowane technologicznie, ale jednocześnie znacząco wpływają na bezpieczeństwo. Działanie i funkcjonalność najciekawszych z nich zaprezentujemy na żywo w Gdańsku mówi Marcin Domański, Specjalista ds. Rozwoju Rynku, Grupa Przemysłowa, 3M w Polsce.

Specyfika produktów 3M opiera się na jakości, trwałości i dopasowaniu do potrzeb klientów i branży. W kolejnictwie stosowane są m.in. materiały ścierne, taśmy, rzepy, kleje, środki gaśnicze oraz folie produkowane przez 3M. Szczególnie doceniane są materiały 3M, zgodne z wymaganiami norm kolejowych, w tym EN 45545 oraz innymi normami branżowymi.

Najbardziej prestiżowe spotkanie branży

Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie branży transportu szynowego w Polsce i drugie co do wielkości w Europie. Jest to miejsce spotkania firm z branży kolejowej i tramwajowej, podczas którego prezentowany i omawiany jest aktualny poziom rozwoju systemów obu branży w Polsce, Europie i na świecie.

Patronat Honorowy nad 12. edycją Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO objął Pan Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa. Organizatorem targów są: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA oraz Grupa PKP.

***

Serdecznie zapraszamy do udziału w pokazach na stoisku firmy 3M Poland TZ 22 przed halą G na targach TRAKO od 26 do 28 września br. w godzinach 9.00-17.00. Udział w pokazach jest bezpłatny.

O firmie 3M 

W ramach struktur 3M wykorzystujemy i dzielimy się odkryciami naukowymi naszej firmy, aby ulepszać codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. Wartość sprzedaży 3M sięga ponad 30 miliardów dolarów, a 90 000 naszych pracowników efektywnie współpracuje z Klientami na całym świecie. Więcej na temat kreatywnych i odpowiadających na światowe problemy rozwiązań 3M - można przeczytać na stronie internetowej www.3M.com lub obserwując kanał firmy na Twitterze pod nazwą @3M lub @3MNewsroom.

O 3M w Polsce

3M Poland Sp. z o.o. jest oddziałem międzynarodowego koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 roku 3M obchodził 25-lecie działalności na polskim rynku. W tym czasie firma zainwestowała w naszym kraju ponad 500 mln USD. 3M w Polsce posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k/Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Firma zatrudnia ponad 3 000 pracowników i oferuje około 10 000 produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. W czerwcu 2013 roku we Wrocławiu swoją działalność rozpoczęło nowoczesne Centrum Innowacji 3M, przestrzeń w której firma prezentuje innowacyjne technologie i rozwiązania. Dwa lata później, również we Wrocławiu, koncern uruchomił Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. 

Zaangażowanie i wkład firmy w rozwój polskiej gospodarki zostały wielokrotnie nagrodzone. Na przestrzeni ostatnich lat, 3M Poland otrzymał m.in. w 2016 roku wyróżnienie PAIIZ za całokształt działalności oraz Wektor 2016 za współpracą z biznesem i lokalną społecznością, a w 2015 roku odznakę honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej przyznaną przez Ministerstwo Rozwoju. Firma 3M Poland tworzy dla swoich pracowników doskonałe warunki pracy i możliwości rozwoju, czego dowodzi otrzymywanie przez kilka lat z rzędu tytułu Solidnego Pracodawcy czy podwójnego wyróżnienia Great Place to Work® w 2017 oraz 2016 roku. Działalność firmy 3M Poland jest doceniana także przez organizacje branżowe. W 2017 roku projekt marketingowy 3M pod hasłem „Starcie Szlifierzy” wyróżniono Brązowym Mieczem KTR. Rok wcześniej projekt ten został nagrodzony przez Związek Firm PR Srebrnym oraz Złotym Spinaczem, a kampania reklamowa promująca naukowe rozwiązania firmy 3M zdobyła brązową statuetkę Effie®.