3M Poland

Wróć do wszystkich klientów

Rozpocznij aktywność fizyczną w nowym sezonie z plastrami i stabilizatorami 3M

Po wakacyjnej przerwie, powrót do aktywności fizycznej i intensywny wysiłek może wiązać się z ryzykiem kontuzji i urazów. Technologie w rozwiązaniach konsumenckich pomogą
wspierać ich leczenie.

21 września przychodzi czas pożegnania z latem i wakacyjnym odpoczynkiem, a już 22 września oficjalnie witamy jesień. To czas, w którym Polacy wracają do fitness klubów i siłowni, rozpoczynając kolejny sezon treningowy. Bez odpowiedniego przygotowania, próby szybkiego powrotu do formy mogą zakończyć się urazem. Dlatego przy tej okazji 3M przypomina o tym, jak zabezpieczać się przed jego wystąpieniem, a także jak przygotować na to, gdy jest już za późno.  

Najpopularniejsze rodzaje aktywność fizycznej Polaków

Na przestrzeni ostatnich lat, Polacy wstali z kanap i coraz chętniej poświęcają czas wolny na aktywny wypoczynek: spacery, bieganie, fitness czy ćwiczenia na siłowni. Jak wynika z przeprowadzonych w 2015 r. badań IPSOS, co czwarty Polak uprawia regularnie sport. Aż 83 proc. wykonuje ćwiczenia przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Najwięcej z nas wybiera rower (62 proc.), ponad połowa woli  bieganie (56 proc.). Systematyczna aktywność fizyczna to coraz częściej nie tylko sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale na spędzenie wolnego czasu, utrzymanie zdrowia
i witalności.  

Przyczyny urazów i kontuzji podczas uprawiania sportu

O ile wszystkich cieszy ta pozytywna zmiana, o tyle pracownicy służb medycznych zwracają uwagę na minusy takiego pospolitego ruszenia – czyli urazy takie jak otarcia, przeciążenia, skręcenia stawów. Powodem największej liczby kontuzji są brak rozgrzewki przed treningiem oraz nieprawidłowy dobór obciążeń, ćwiczeń lub nieprawidłowe ich wykonywanie. Wielu początkujących biegaczy nie wie jak rozgrzać się przed bieganiem. Zdarza się także, szczególnie na siłowni, przeforsowywanie poprzez wykonywanie zbyt wielu powtórzeń tego samego ćwiczenia, co może być szczególnie groźne przy ukrytych wadach postawy. Przy nieodpowiednim doborze sprzętu do ćwiczeń, odzieży lub obuwia może dochodzić także do uszkodzeń skóry: otarć, pęcherzy i innego typu niekomfortowych i utrudniających kontynuację ćwiczeń ran. Według wspomnianego badania IPSOS, rocznie uszkodzeń skóry doświadcza blisko 22, 6 mln Polaków, a osoby aktywne sportowo są na nie dużo bardziej narażone. W efekcie tego aż 43 proc. sportowców używa opatrunków i plastrów.

 - Aby nasza przyjemność związana z aktywnościami sportowymi nie została zakłócona, ważne jest przygotowanie i profilaktyka - radzi Izabela Tomczyk Romanowska, pielęgniarka, ekspert marki Viscoplast. 

Plastry i opatrunki wodoodporne 3M pod marką Viscoplast

Oferta 3M pod marką Viscoplast to bogate portfolio materiałów opatrunkowych.Wodoodporny Opatrunek TEGADERM + PAD i Paski do zamykania ran Steri-Strip

Osoby uprawiające sport mogą znaleźć w nim,  miękkie, piankowe plastry, które świetnie sprawdzają się w profilaktyce, jak również leczeniu, wodoodporne oddychające opatrunki z barierą dla bakterii i wirusów, utrzymujące się na skórze nawet do 4 dni, czy paski do bezinwazyjnego zamykania ran.

Odpowiedni dobór materiałów opatrunkowych w zależności od intensywności i rodzaju aktywności fizycznej pozwoli na skuteczne zabezpieczenie rany, pęcherza lub otarcia oraz szybszą rekonwalescencję.

Jak unikać kontuzji

- Wiele osób nie wykonuje ćwiczeń rozgrzewających przed ani rozciągających po treningu, co wpływa na zwiększenie ryzyka kontuzji. Każda aktywność fizyczna powinna być poprzedzona  15 minutową rozgrzewką – podpowiada Krzysztof Stefanek, fizjoterapeuta, ekspert marki FUTURO™.

Jest to niezbędne do tego, aby uruchomić nasze ciało i przejść z trybu spoczynku do pełnej aktywności. Do tego aby mięśnie mogły zacząć pracę, ścięgna powinny być rozgrzane. Jak wynika z raportu CBOS, przeprowadzonego w 2012 roku, aż 80 proc. Polaków aktywnych fizycznie, wykonuje ćwiczenia w nieprawidłowy sposób - zapomina o rozgrzewce, źle dobiera kolejność i natężenie ćwiczeń oraz przecenia możliwości organizmu. Jest to często związane z przeświadczeniem, że mocny, długi i codzienny trening jest kluczem do schudnięcia lub uzyskania wymarzonej sylwetki.

- Oferta opatrunków i stabilizatorów  w naszym kraju jest bogata. Warto wybierać te rozwiązania, które są sprawdzone i oparte na technologiach. Na co dzień nie zwracamy na te fakty uwagi. Zachęcamy, aby w momencie kiedy znajdziemy się przed półką sklepową lub w aptece podejmować świadomą decyzję – mówi Beata Strzeszewska, odpowiedzialna za marki konsumenckie z obszaru ochrony zdrowia.

Stabilizatory i opaski Futuro™ gdy dopada kontuzjaWodoodporny Stabilizator Nadgarstka

Konsekwencje braku przygotowania do ćwiczeń mogą spowodować kontuzję i wyłączyć nas z ulubionej aktywności. Pływaków dotykają częściej urazy barków, łokci, kolan i narzekają na bóle kręgosłupa na odcinku szyjnym i piersiowym. Z kolei amatorzy siłowni mierzą się ze skręceniami lub zwichnięciami stawów (najczęściej kolanowego i barkowego), urazami i przeciążeniami kręgosłupa (najczęściej lędźwiowego i szyjnego) oraz zapaleniami (najczęściej ścięgna Achillesa i stawu łokciowego).

Na najczęściej występujące kontuzje sportowców i osób uprawiających aktywność fizyczną z pomocą przychodzą najnowocześniejsze odkrycia
i innowacje w obszarze ochrony zdrowia, oferowane przez 3M pod marką FUTURO™ - stabilizatory i opaski stawów skokowych, łokciowego, kolanowego, a także stabilizatory szyi i pleców.

Na szczególną uwagę sportowców zasługuje wodoodporny stabilizator nadgarstka, który precyzyjne dopasowuje się do ciała dzięki systemowi szybkiego zapinania, przepuszcza powietrze i umożliwia oddychanie skóry oraz, co istotne, jest łatwy w czyszczeniu i suszeniu. Dzięki temu nie trzeba rezygnować z treningów w każdych warunkach.

Pełna oferta stabilizatorów i opasek Futuro™ dostępnych w ofercie 3M znajduje się pod adresem www.futuro.3m.pl

O firmie 3M 

W ramach struktur 3M wykorzystujemy i dzielimy się odkryciami naukowymi naszej firmy, aby ulepszać codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. Wartość sprzedaży 3M sięga ponad 30 miliardów dolarów, a 90 000 naszych pracowników efektywnie współpracuje z Klientami na całym świecie. Więcej na temat kreatywnych i odpowiadających na światowe problemy rozwiązań 3M - można przeczytać na stronie internetowej www.3M.com lub obserwując kanał firmy na Twitterze pod nazwą @3M lub @3MNewsroom.

O 3M w Polsce

3M Poland Sp. z o.o. jest oddziałem międzynarodowego koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 roku 3M obchodził 25-lecie działalności na polskim rynku. W tym czasie firma zainwestowała w naszym kraju ponad 500 mln USD.  3M w Polsce posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k/Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Firma zatrudnia ponad 3 000 pracowników i oferuje około 10 000 produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. W czerwcu 2013 roku we Wrocławiu swoją działalność rozpoczęło nowoczesne Centrum Innowacji 3M, przestrzeń w której firma prezentuje innowacyjne technologie i rozwiązania. Dwa lata później, również we Wrocławiu, koncern uruchomił Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. 

Zaangażowanie i wkład firmy w rozwój polskiej gospodarki zostały wielokrotnie  nagrodzone. Na przestrzeni ostatnich lat, 3M Poland otrzymał m.in. w 2016 roku wyróżnienie PAIIZ za całokształt działalności oraz Wektor 2016 za współpracą z biznesem i lokalną społecznością, a w 2015 roku odznakę honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej przyznaną przez Ministerstwo Rozwoju. Firma 3M Poland tworzy dla swoich pracowników doskonałe warunki pracy i możliwości rozwoju, czego dowodzi otrzymywanie przez kilka lat z rzędu tytułu Solidnego Pracodawcy czy podwójnego wyróżnienia Great Place to Work® w 2017 oraz 2016 roku. Działalność firmy 3M Poland jest doceniana także przez organizacje branżowe. W 2017 roku projekt marketingowy 3M pod hasłem „Starcie Szlifierzy” wyróżniono Brązowym Mieczem KTR. Rok wcześniej projekt ten został nagrodzony przez Związek Firm PR Srebrnym oraz Złotym Spinaczem, a kampania reklamowa promująca naukowe rozwiązania firmy 3M zdobyła brązową statuetkę Effie®.