3M Poland

Wróć do wszystkich klientów

3M na liście DJSI w 2017

3M jest nadal jednym z liderów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Sukces komercyjny idzie w parze z bezwarunkowym poszanowaniem wartości społecznych, ekonomicznych i środowiskowych.

W uznaniu wagi, jaką firma przywiązuje do zrównoważonego rozwoju, w 2017 roku firma 3M po raz kolejny została uwzględniona we wskaźniku Dow Jones Sustainability Index (DJSI). Jest to już 18. rok z rzędu, gdy doceniono wysiłek 3M, jaki firma przykłada do prowadzenia odpowiedzialnego biznesu, zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w wymiarze globalnym. 3M należy do  niewielkiego grona firm, które pojawiają się w zestawieniu każdego roku.

Warto odnotować, że 3M jest jednym ze światowych pionierów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dla 3M kreowanie naukowych wynalazków i ich komercjalizacja są nierozerwalnie związane z wartościami, jakie wyznaje firma. Przykładem jest program Pollution Prevention Pays, wprowadzony już w 1975 roku, albo wybiegające w przyszłość cele na rok 2025 związane z surowcami, wodą, energią i klimatem, zdrowiem i bezpie­czeństwem, a także edukacją i rozwojem.

– Częścią wizji 3M jest poprawa życia każdego z nas. Traktujemy to bardzo poważniepodkreśla Jean Bennington Sweeney, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju 3M. – Bardziej niż kiedykolwiek mamy silne poczucie konkretnego celu wszystkich naszych działań – od produktów do strategii i partnerów.

Starając się sprostać wyzwaniom współczesnego świata, firma opracowała wiele innowacyjnych technologii i produktów:

  • przeciwsłoneczne folie okienne stosowane w budownictwie, które przepuszczają światło widzialne, redukując jednocześnie promieniowanie podczerwone IR, odpowiedzialne za odczuwalne ciepło, zmniejszając obciążenie cieplne budynku;
  • mikrosfery szklane stosowanie jako wypełniacz zmniejszający masę bez wpływu na wytrzymałość kompozytu i poprawiający wydajność energetyczną;
  • respiratory (maski z filtrem), obłożenia chirurgiczne oraz jednorazowe taśmy medyczne w rolce, które pomagają szpitalom w redukcji odpadów oraz infekcji;
  • folie do smartfonów, które do 60 proc. poprawiają jasność bez wykorzystanie dodatkowego źródła energii - w efekcie obraz na wyświetlaczu jest wyraźniejszy, a zużycie baterii – mniejsze.

– Jesteśmy bardzo dumni, że naszą firmę uwzględniono we wskaźniku Dow Jones Sustainability Index – podkreśla Sweeney. To dowód uznania dla 90 tysięcy pracowników 3M, którzy codziennie starają się pomóc w rozwiązaniu największych problemów na świecie.

DJSI to wskaźnik giełdowy opracowany przez analityków, którzy przeprowadzają gruntowne badanie osiągnięć przedsiębiorstw w dziedzinach związanych ze środowiskiem oraz z perspektywy społecznej i ekonomicznej. Co roku S&P Dow Jones Indices wraz z RobecoSAM, spółką specjalizującą się w inwestycjach o charakterze zrównoważonego rozwoju, ogłaszają listę firm uwzględnionych we wskaźniku DJSI.

Aby dowiedzieć się więcej o zaangażowaniu 3M w zrównoważony rozwój, warto odwiedzić stronę www.3m.com/sustainability oraz zapoznać się z raportem wpływu 3M dostępnym na stronie http://www.raportwplywu.pl/

 

Więcej informacji na temat Dow Jones Sustainability Index opublikowano na stronie http://www.sustainability-indices.com/.

O firmie 3M 

W ramach struktur 3M wykorzystujemy i dzielimy się odkryciami naukowymi naszej firmy, aby ulepszać codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. Wartość sprzedaży 3M sięga ponad 30 miliardów dolarów, a 90 000 naszych pracowników efektywnie współpracuje z Klientami na całym świecie. Więcej na temat kreatywnych i odpowiadających na światowe problemy rozwiązań 3M - można przeczytać na stronie internetowej www.3M.com lub obserwując kanał firmy na Twitterze pod nazwą @3M lub @3MNewsroom.

O 3M w Polsce

3M Poland Sp. z o.o. jest oddziałem międzynarodowego koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 roku 3M obchodził 25-lecie działalności na polskim rynku. W tym czasie firma zainwestowała w naszym kraju ponad 500 mln USD.  3M w Polsce posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k/Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Firma zatrudnia ponad 3 000 pracowników i oferuje około 10 000 produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. W czerwcu 2013 roku we Wrocławiu swoją działalność rozpoczęło nowoczesne Centrum Innowacji 3M, przestrzeń w której firma prezentuje innowacyjne technologie i rozwiązania. Dwa lata później, również we Wrocławiu, koncern uruchomił Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. 

Zaangażowanie i wkład firmy w rozwój polskiej gospodarki zostały wielokrotnie  nagrodzone. Na przestrzeni ostatnich lat, 3M Poland otrzymał m.in. w 2016 roku wyróżnienie PAIIZ za całokształt działalności oraz Wektor 2016 za współpracą z biznesem i lokalną społecznością, a w 2015 roku odznakę honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej przyznaną przez Ministerstwo Rozwoju. Firma 3M Poland tworzy dla swoich pracowników doskonałe warunki pracy i możliwości rozwoju, czego dowodzi otrzymywanie przez kilka lat z rzędu tytułu Solidnego Pracodawcy czy podwójnego wyróżnienia Great Place to Work® w 2017 oraz 2016 roku. Działalność firmy 3M Poland jest doceniana także przez organizacje branżowe. W 2017 roku projekt marketingowy 3M pod hasłem „Starcie Szlifierzy” wyróżniono Brązowym Mieczem KTR. Rok wcześniej projekt ten został nagrodzony przez Związek Firm PR Srebrnym oraz Złotym Spinaczem, a kampania reklamowa promująca naukowe rozwiązania firmy 3M zdobyła brązową statuetkę Effie®.