3M Poland

Wróć do wszystkich klientów

3M już po raz 17. wspiera niepełnosprawnych szermierzy

Już 29 czerwca rusza kolejna, XVII edycja Pucharu Świata „Szabla Kilińskiego” – największej imprezy sportowej szermierzy na wózkach, odbywająca się co roku w Polsce. 3M Poland od początku jej istnienia wspiera zawody jako główny sponsor, angażując się w promocję tego niezwykłego widowiska sportowego.

Puchar Świata w szermierce na wózkach “Szabla Kilińskiego” jest organizowany w Polsce od 2001 roku. To największa na świecie oraz najchętniej odwiedzana impreza szermiercza dla sportowców z niepełnosprawnością. Pierwsze zmagania w ramach tegorocznej edycji będą miały miejsce 29 czerwca, a Gala finałowa zaplanowana jest na 1 lipca w warszawskim hotelu Airport Okęcie.

Firma 3M niemal od początku swojej obecności w Polsce angażuje się w działania na rzecz rozwoju i promocji sportu dla niepełnosprawnych. Już w 1994 roku 3M Poland nawiązała współpracę z Integracyjnym Klubem Sportowym AWF Warszawa. W  jej ramach, firma przeznaczyła łącznie ponad 1,7 mln zł na dofinansowanie sportowców, czym przyczyniła się do licznych sukcesów zrzeszonych tam sportowców. Zawodnikom udało się m.in. wywalczyć pierwsze w polskiej historii tej dyscypliny kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie w Atlancie, a także zdobyć łącznie ponad 30 medali na paraolimpiadach, plasując się tym samym w światowej czołówce.

– Tym, co charakteryzuje naszych szermierzy to ogromna ambicja i niesamowita wola walki. Oczywiście trenowanie zawodników na poziomie wyczynowym oraz zapewnienie im ciągłości szkolenia jest bardzo kosztowne. To dzięki wsparciu firmy 3M możemy realizować nasze sportowe cele i rywalizować na prawdziwie światowym poziomie – powiedział Tadeusz Nowicki, Prezes IKS-AWF.

Jak podkreśla Ilona Gajewska, specjalistka ds. marketingu korporacyjnego i PR w 3M Poland, działania z zakresu odpowiedzialności społecznej są istotnym filarem działalności firmy.– Już od 16 lat kibicujemy warszawskiemu Integracyjnemu Klubowi Sportowemu AWF w sportowych zmaganiach. To właśnie ich ogromna wola walki i coraz liczniejsze sukcesy   przyczyniają się do rozwoju tej niezwykłej dyscypliny, jaką jest szermierka na wózkach. Z kolei dla nas w 3M, możliwość wspierania tych zawodników jest źródłem wielu radości i motywacji do dalszego działania – dodała.

Odpowiedzialność i zaangażowanie na wielu polach

Szermierka to nie jedyna dyscyplina sportowa wspierana przez 3M Poland. Od 2006 roku firma sponsoruje również młodzieżową sekcję kolarstwa górskiego w Rabce. Dzięki stałej pomocy finansowej, możliwa była m.in. organizacja wyjazdów kolarzy na zawody oraz zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia.

Działalność prospołeczna oraz odpowiedzialność firmy 3M Poland za otoczenie obejmuje również inne aspekty związane ze zrównoważonym rozwojem przedsiębiorstwa, w tym m.in. dbałość o środowisko naturalne oraz tworzenie bezpiecznych i opartych na równości warunków pracy. W  czerwcu br. firma podpisała deklarację „Partnerstwa na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju”. W ramach projektu, realizowanego pod auspicjami Ministerstwa Rozwoju, 3M  zobowiązał się do aktywnej implementacji strategii związanej z ochroną klimatu i przyrody. Zaangażowanie 3M Poland w definiowanie i promowanie dobrych praktyk w różnych obszarach zostało docenione w 2016 roku – przedsiębiorstwo otrzymało wówczas tytuł „Najbardziej Etycznej Firmy Świata”.

Więcej informacji na temat działalności firmy 3M Poland w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz wspierania lokalnych społeczności znaleźć można na stronie: www.raportwplywu.pl.

O 3M w Polsce

3M Poland Sp. z o.o. jest oddziałem międzynarodowego koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 roku 3M obchodził 25-lecie działalności na polskim rynku. W tym czasie firma zainwestowała w naszym kraju ponad 500 mln USD.  3M w Polsce posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k/Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Firma zatrudnia ponad 3 000 pracowników i oferuje około 10 000 produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. W czerwcu 2013 roku we Wrocławiu swoją działalność rozpoczęło nowoczesne Centrum Innowacji 3M, przestrzeń w której firma prezentuje innowacyjne technologie i rozwiązania. Dwa lata później, również we Wrocławiu, koncern uruchomił Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Zaangażowanie i wkład firmy w rozwój polskiej gospodarki zostały wielokrotnie  nagrodzone. Na przestrzeni ostatnich lat, 3M Poland otrzymał m.in. w 2016 roku wyróżnienie PAIIZ za całokształt działalności oraz Wektor 2016 za współpracą z biznesem i lokalną społecznością, a w 2015 roku odznakę honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej przyznaną przez Ministerstwo Rozwoju. Firma 3M Poland tworzy dla swoich pracowników doskonałe warunki pracy i możliwości rozwoju, czego dowodzi otrzymywanie przez kilka lat z rzędu tytułu Solidnego Pracodawcy czy podwójnego wyróżnienia Great Place to Work® w 2017 oraz 2016 roku. Działalność firmy 3M Poland jest doceniana także przez organizacje branżowe. W 2017 roku projekt marketingowy 3M pod hasłem „Starcie Szlifierzy” wyróżniono Brązowym Mieczem KTR. Rok wcześniej projekt ten został nagrodzony przez Związek Firm PR Srebrnym oraz Złotym Spinaczem, a kampania reklamowa promująca naukowe rozwiązania firmy 3M zdobyła brązową statuetkę Effie®.

O firmie 3M

W ramach struktur 3M wykorzystujemy i dzielimy się odkryciami naukowymi naszej firmy, aby ulepszać codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. Wartość sprzedaży 3M sięga ponad 30 miliardów dolarów, a 90 000 naszych pracowników efektywnie współpracuje z Klientami na całym świecie. Więcej na temat kreatywnych i odpowiadających na światowe problemy rozwiązań 3M - można przeczytać na stronie internetowej www.3M.com lub obserwując kanał firmy na Twitterze pod nazwą @3M lub @3MNewsroom.