3M Poland

Wróć do wszystkich klientów

3M walczy o środowisko we współpracy z Ministerstwem Rozwoju

5 czerwca 2017 r. firma 3M Poland podpisała deklarację „Partnerstwa na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju”. W ramach projektu realizowanego w Polsce pod auspicjami Ministerstwa Rozwoju 3M złożył deklarację swojego zaangażowania we wdrożenie strategii oraz efektywną implementację celów związanych m.in. z poszanowaniem środowiska naturalnego.

W poniedziałek, 5 czerwca br. w Ministerstwie Rozwoju odbyła się konferencja pod hasłem "Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju - cele dla świata, wyzwanie dla kraju, odpowiedzialność dla wszystkich". W trakcie spotkania, przedstawiciele biznesu podpisali indywidualne zobowiązania dotyczące realizacji wybranych celów zrównoważonego rozwoju.

Firma 3M od lat zaangażowana jest odpowiedzialne kształtowanie relacji z otoczeniem biznesowym, a także w ograniczanie wpływu prowadzonej działalności na środowisko naturalne. Przedsiębiorstwo było jednym z pierwszych na świecie, w którym działania w zakresie zrównoważonego rozwoju zostały na stałe zintegrowane ze strategią biznesową.

- Nasza firma realizuje szereg działań, by skutecznie walczyć z wyzwaniami współczesnego świata nie tylko wprowadzając innowacyjne rozwiązania, które ułatwiają życie ludziom i przedsiębiorstwom, a również w zakresie ochrony klimatu. To już dla nas stały element działalności firmy 3M na każdym rynku, dlatego bez wahania podpisaliśmy deklarację „Partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju”. – mówi Marcin Dmowski, Dyrektor ds. Strategii, Sprzedaży i Marketingu w 3M Poland i dodaje - Jestem przekonany, że dzięki współpracy i zaangażowaniu sygnatariuszy, możliwe stanie się wypromowanie standardu biznesowego, opartego na zasadach transparentności oraz odpowiedzialności za utrzymanie naszego otoczenia w dobrym stanie dla przyszłych pokoleń.

Jednym z flagowych projektów firmy 3M mających na celu redukcję zanieczyszczeń jest, wprowadzony w 1975 roku, program 3P - Pollution Prevention Pays. Jego celem jest wyeliminowanie zanieczyszczeń u źródła ich wytwarzania poprzez przeformułowanie i modyfikację procesów, przeprojektowanie urządzeń lub odzysk i ponowne wykorzystanie materiałów odpadowych. Dzięki tej inicjatywie, firma zapobiegła emisji blisko 2 milionów ton zanieczyszczeń i w samym 2016 roku wprowadziła ponad 40 projektów w tym zakresie.

Podczas konferencji, firma 3M Poland podpisała deklarację, w której zobowiązała się do realizacji programu 3P we wszystkich spółkach grupy 3M zlokalizowanych w Polsce. W ramach tego projektu, w oddziałach firmy planowana jest realizacja szeregu działań, w tym m.in.: wdrożenie projektów zmierzających do zmniejszenia ilości zanieczyszczeń, odpadów oraz zużycia surowców w procesach produkcyjnych, zapewnienie zintegrowanego systemu monitorowania i zapobiegania zanieczyszczeniom czy prowadzenie oraz wspieranie działań edukacyjnych wśród pracowników 3M oraz podopiecznych placówek szkolno-oświatowych.

 „Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju” to rezolucja ONZ, przyjęta w 2015 roku przez 193 państwa. Dokument ten wyznacza cele rozwojowe dla świata oraz definiuje model zrównoważonego rozwoju, pozwalający m.in. na wprowadzenie zmian w paradygmacie organizacyjnym i biznesowym przedsiębiorstw. Rolę krajowego koordynatora wdrażania rezolucji pełni Ministerstwo Rozwoju.

O firmie 3M

W ramach struktur 3M wykorzystujemy i dzielimy się odkryciami naukowymi naszej firmy, aby ulepszać codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. Wartość sprzedaży 3M sięga ponad 30 miliardów dolarów, a 90 000 naszych pracowników efektywnie współpracuje z Klientami na całym świecie. Więcej na temat kreatywnych i odpowiadających na światowe problemy rozwiązań 3M - można przeczytać na stronie internetowej www.3M.com lub obserwując kanał firmy na Twitterze pod nazwą @3M lub @3MNewsroom.

O 3M w Polsce

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 roku firma obchodził 25-lecie istnienia na polskim rynku. 3M w Polsce posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k/Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Zatrudnia ponad 3000 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. W czerwcu 2013 roku rozpoczęło działalność nowoczesne Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu, w którym firma prezentuje swoje technologie i rozwiązania. W 2015 r. we Wrocławiu rozpoczęło działalność operacyjną Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wchodu i Afryki. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 500 mln USD. 3M od 25 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki, za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia: „Firma XX-lecia 1990-2010”, Perła Innowacji PROGRESS 2013, PremiumBrand 2014, Solidny Pracodawca 2014 oraz Great Place to Work® 2016 i 2017.