3M Poland

Wróć do wszystkich klientów

Wakacyjne apteczki na letnie wycieczki

Góry, Mazury czy polskie morze? Gdziekolwiek zamierzamy spędzić letnie weekendy czy wakacje, warto zabrać ze sobą apteczkę, która pomoże nam uporać się z drobnymi problemami, takimi jak otarcia czy rany.

Podczas wypoczynku, szczególnie tego aktywnego, nietrudno o drobny uraz, skaleczenie czy otarcie. Głównie narażone są na to dzieci, które w ciepłe letnie miesiące uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, bawić się na plaży, jeździć na wycieczki rowerowe czy biegać i grać w piłkę wraz z rówieśnikami. Urazy mogą się zdarzyć także w czasie długich spacerów po górach czy po prostu być skutkiem nałożenia nowych letnich sandałków.

Wakacyjna apteczka dla całej rodziny

Artykułami pierwszej potrzeby w takich przypadkach są środki opatrunkowe – produkty odkażające, jałowe gazy, bandaże oraz plastry z opatrunkiem. Zamiast jednak zabierać ze sobą na wczasy kilkanaście opakowań z różnymi rodzajami plastrów, warto skorzystać z mini-apteczki marki Viscoplast firmy 3M. To bogaty zestaw różnorodnych plastrów na każdą okazję w jednym poręcznym opakowaniu, który pozwala zaoszczędzić miejsce w walizce, a przy tym gwarantuje pełną ochronę w przypadku otarć  czy  skaleczeń.

Co znajdziemy w zestawie? Kolorowe i oddychające plastry dla dzieci, delikatne plastry dla skóry wrażliwej, produkty wodoodporne wykorzystujące folię szczelnie chroniącą przez cieczami, plastry na otarcia (których miękka konstrukcja doskonale sprawdza się w przypadku halluksów czy odcisków na stopie) oraz specjalne plastry „Ochrona 360°”, których unikalny kształt zapewnia ochronę dookoła rany.

Lekki krok dzięki zadbanym stopom

Letnim problemem wielu kobiet są pęcherze i otarcia, powstające często podczas noszenia nowych, nierozchodzonych jeszcze butów lub odparzeń podczas upałów. Marka Viscoplast firmy 3M przygotowała nową linię rozwiązań z linii Stopa, która z pewnością przypadnie do gustu paniom – plastry opakowane są w niewielką, poręczną kopertkę, którą z łatwością można schować w torebce.

Dla osób, które obawiają się otarć, dobrym rozwiązaniem będzie nowość – taśma ochronna, umożliwiająca dzielenie jej w dowolnym miejscu bez użycia nożyczek i wydzielenie dokładnie takiej ilości, jaka jest potrzebna. Taśma dobrze chroni stopę, z łatwością przylega zarówno do suchej, jak i wilgotnej skóry, a jedno opakowanie wystarcza nawet na 60 aplikacji.

W skład linii wchodzą również doskonale znane plastry Komfort, które świetnie sprawdzają w przypadku otarć, a także halluksów czy odcisków – ich specjalna konstrukcja zmniejsza bowiem nacisk na obolałe miejsce, a także pozwala skórze oddychać dzięki perforacji. Dla osób zmagających się z pęcherzami idealnym rozwiązaniem będą z kolei plastry żelowe, wypełnione masą hydrokoloidową, która zapewnia odpowiednią amortyzację oraz ochronę.

Plastry na dziecięce smutki

Kiedy najmłodszym zdarzy się mały wypadek – przewrócenie się, zadrapanie czy otarcie skóry, sytuacja staje się dla nich szczególnie stresująca. Widok krwi, ból, często panika w oczach rodziców, która powoduje strach, powodują płacz i stres naszych pociech. Podstawą reakcji w takiej chwili jest zachowanie spokoju, wytłumaczenie dziecku, co się stało i że nie jest to groźne, a następnie przemycie rany bieżącą wodą oraz użycie delikatnych płynów aseptycznych.

Gdy ranka została oczyszczona, najlepiej zabezpieczyć ją plastrem. Marka Viscoplast stworzyła linię ze stworkami z filmu animowanego „Trolle”. Dostępne są również plastry z wizerunkiem doskonale znanego wszystkim Kubusia Puchatka, zabawnych „Pingwinów z Madagaskaru” oraz bardzo popularnej wśród maluchów „Krainy Lodu”.  Dla najmłodszych przyklejenie plastra jest niczym środek przeciwbólowy – chwilę po założeniu opatrunku, gdy zamiast rany widzą kolorowy plaster, zapominają one o nieprzyjemnym urazie i wracają do zabawy.

─ Podczas wakacji bardzo ważny jest komfort i poczucie bezpieczeństwa. Aby w pełni cieszyć się wolnym czasem, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie przed wyjazdem i być przygotowanym nawet na nieplanowane wydarzenie. Kompleksowa oferta marki Viscoplast firmy 3M jest wsparciem w wielu sytuacjach związanych ze skaleczeniami czy otarciami skóry. Pozwala szybko i efektywnie uporać się z kłopotem oraz niewygodą  – powiedziała Beata Strzeszewska, odpowiedzialna za strategię i komunikację marki Viscoplast.

Poza plastrami na skaleczenia i otarcia, wakacyjną apteczkę warto zaopatrzyć w leki, np. przeciwbólowe lub przeciwgorączkowe, a także środki odstraszające komary czy stosowane po ukąszeniach owadów, co może się okazać  szczególnie przydatne podczas przebywania nad jeziorem lub w lesie. Urlop nad morzem może zaś skończyć się poparzeniem słonecznym, dlatego w bagażu powinny znaleźć się również balsamy, olejki lub mgiełki z filtrami przeciw promieniom UV. Dzięki tak zaopatrzonej apteczce, będzie można w pełni cieszyć się upragnionym urlopem, a ewentualne dolegliwości czy niedogodności zostaną szybko zażegnane.

 

O firmie 3M

W ramach struktur 3M wykorzystujemy i dzielimy się odkryciami naukowymi naszej firmy, aby ulepszać codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. Wartość sprzedaży 3M sięga ponad 30 miliardów dolarów, a 90 000 naszych pracowników efektywnie współpracuje z Klientami na całym świecie. Więcej na temat kreatywnych i odpowiadających na światowe problemy rozwiązań 3M - można przeczytać na stronie internetowej www.3M.com lub obserwując kanał firmy na Twitterze pod nazwą @3M lub @3MNewsroom.

O 3M w Polsce

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 roku firma obchodził 25-lecie istnienia na polskim rynku.

3M w Polsce posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k/Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Zatrudnia ponad 2000 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. W czerwcu 2013 roku rozpoczęło działalność nowoczesne Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu, w którym firma prezentuje swoje technologie i rozwiązania. W 2015 r. we Wrocławiu rozpoczęło działalność operacyjną Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wchodu i Afryki. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 500 mln USD. 3M od 25 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki, za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia: „Firma XX-lecia 1990-2010”, Perła Innowacji PROGRESS 2013, PremiumBrand 2014, Solidny Pracodawca 2014 oraz Great Place to Work® 2016 i 2017.