3M Poland

Wróć do wszystkich klientów

Firma 3M Poland wyróżniona w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2016. Dobre praktyki”

Działania firmy 3M zostały wyróżnione w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” opracowywanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Docenione zostały programy 3M związane z bezpieczeństwem pracy ładem korporacyjnym, które opisano w Raporcie Wpływu 3M, podsumowującym dotychczasową obecność firmy na rynku polskim.  

Jubileuszowa, 15. już edycja raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” ogłoszona została 30 marca 2017 roku podczas Gali w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie. Raport zawiera opisy 880 praktyk 180 firm, które swoje działania CSR realizowały w 2016 roku.

Wśród podmiotów, których praktyki zostały docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu,  jako drogowskaz dla innych przedsiębiorstw, omówione zostały działania firmy 3M Poland. Jednym z wyróżnionych programów z zakresu ochrony  środowiska i bezpieczeństwem pracy została akcja „Walk and talk”. W ramach tej inicjatywy, firma 3M nagradza pracowników odznaczających się wyjątkową dbałością o przestrzeganie zasad BHP oraz stan środowiska naturalnego. Omówiony w Raporcie FOB program Behavioral Based Safety bazuje zaś na obserwacji zachowań pracowników firmy w trakcie wykonywania obowiązków i bieżącym korygowaniu ich błędów. We wszystkich oddziałach 3M prowadzone są także cykliczne szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz koordynacji ewakuacji.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu doceniło także wydanie Raportu Wpływu z okazji 25-lecia obecności 3M na polskim rynku. Dokument pokazał zbadany, realny wpływ firmy m.in. na polską gospodarkę, środowisko i społeczności lokalne. Przyczynił się także do wyznaczenia kluczowych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Do stycznia 2017 roku materiał dotyczący 25-lecia działalności 3M w Polsce obejrzało na YouTube 58 tys. widzów.

Firma 3M działa na polskim rynku od 25 lat i od samego początku swojej działalności, przywiązywaliśmy ogromną wagę do kwestii zrównoważonego rozwoju. Ćwierćwiecze naszej obecności w Polsce było doskonałą okazją do podsumowania naszych wysiłków i działań opracowanych z myślą o pracownikach, ale też lokalnych społecznościach, z którymi czujemy się związani czy środowiskiem naturalnym, które chcemy chronić. Cieszymy się, że nasze aktywności z tym zakresie zostały, już po raz kolejny, docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Mamy nadzieję, że opisane praktyki zarówno firmy 3M, jak i pozostałych przedsiębiorstw staną się inspiracją dla innych, aby tworzyć podmioty społecznie odpowiedzialne i zaangażowane – powiedziała Ilona Gajewska, Specjalista ds. CM&PR z 3M Poland.

Najnowsza wersja Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2016. Dobre praktyki” dostępna jest pod adresem: odpowiedzialnybiznes.pl/wp-content/uploads/2017/03/Raport-Odpowiedzialny-biznes-w-Polsce-2016-Dobre-praktyki.pdf

O firmie 3M

W ramach struktur 3M wykorzystujemy i dzielimy się odkryciami naukowymi naszej firmy, aby ulepszać codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. Wartość sprzedaży 3M sięga ponad 30 miliardów dolarów, a 90 000 naszych pracowników efektywnie współpracuje z Klientami na całym świecie. Więcej na temat kreatywnych i odpowiadających na światowe problemy rozwiązań 3M - można przeczytać na stronie internetowej www.3M.com lub obserwując kanał firmy na Twitterze pod nazwą @3M lub @3MNewsroom.

O 3M w Polsce

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 roku firma obchodził 25-lecie istnienia na polskim rynku.

3M w Polsce posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k/Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Zatrudnia ponad 2000 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. W czerwcu 2013 roku rozpoczęło działalność nowoczesne Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu, w którym firma prezentuje swoje technologie i rozwiązania. W 2015 r. we Wrocławiu rozpoczęło działalność operacyjną Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wchodu i Afryki. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 500 mln USD. 3M od 25 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki, za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia: „Firma XX-lecia 1990-2010”, Perła Innowacji PROGRESS 2013, PremiumBrand 2014, Solidny Pracodawca 2014 oraz Great Place to Work® 2016 i 2017.