3M Poland

Wróć do wszystkich klientów

Finał aukcji na rzecz WOŚP – pociąg Kolei Dolnośląskich zyskał nową nazwę

Wśród tegorocznych aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znalazły się wyjątkowe propozycje Kolei Dolnośląskich: zwycięzcy aukcji mogli m.in. nadać nowe nazwy połączeniu kolejowemu oraz pociągowi. Nadanie oficjalnego, nowego imienia odbyło się poprzez oznaczenie pojazdu naklejkami z folii 3M. Od środy można już oficjalnie podróżować pociągiem o nazwie cinkciarz.pl na trasach Dolnego Śląska.

Pociąg Kolei Dolnośląskich, którego specjalna nazwa została wymyślona przez zwycięzcę aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, został „ochrzczony” w Legnicy. Nowe „imię” pociągu, które obowiązywać będzie przez rok, umieszczone zostało zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu. Nietypową operację przemianowania pociągu przeprowadzono z wykorzystaniem najwyższej jakości folii graficznej 3M™ Scotchcal™, folii odblaskowej poprawiającej widoczność oraz  laminatu antygraffiti chroniącego przed aktami wandalizmu. Wysoka jakość zastosowanych rozwiązań 3M gwarantuje trwałość oraz niezmienną barwę grafiki. To nie pierwszy przypadek kooperacji firmy 3M z branżą kolejową – przedsiębiorstwo na co dzień dostarcza szereg rozwiązań dla tego sektora, w tym m.in.: kleje i taśmy przemysłowe, folie graficzne, materiały ścierne czy środki bezpieczeństwa pracy i ochrony indywidualnej.

- Możliwość wykonania naklejek na szynobusie, z wykorzystaniem najnowszych produktów 3M, to nie tylko okazja do zaprezentowania wyjątkowych właściwości folii 3M, ale przede wszystkim chęć wsparcia Kolei Dolnośląskich w tej znakomitej inicjatywie. Po prostu nie mogło nas tu dzisiaj zabraknąć – powiedział Artur Dudak, Specjalista ds. Rozwoju Rynku działu Folii Graficznych z firmy 3M Poland.

W ramach tegorocznej edycji WOŚP Koleje Dolnośląskie przeznaczyły na aukcję prawo nadania nazwy pojazdowi SA 135, pociągowi uruchomionemu w ramach rozkładu jazdy 2017/2018, pamiątkową tablicę z przejazdu specjalnego „Ostatni Leniwiec” na trasie Jelenia Góra – Lwówek Śląski – Zebrzydowa oraz przejazdy w kabinie maszynisty na trzech trasach. 

Orkiestra odniosła w tym roku swój kolejny sukces, który jest składową setek tysięcy, jeśli nie milionów, małych czynów i działań pojedynczych osób i firm. Liczy się każdy gest, w ten sposób budujemy wspólne dobro, które wraca – powiedział po akcji oklejania pociągu Piotr Rachwalski, prezes Kolei Dolnośląskich S.A.

W sumie z samych aukcji Kolei Dolnośląskich zebrano 21 749 złotych, które zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.

O 3M:

W 3M pracujemy nad praktycznym wykorzystaniem nauki w różnych obszarach w celu poprawy jakości życia. 3M osiąga przychody w wysokości 32 mld USD, zatrudnia ponad 90,000 pracowników i świadczy usługi dla konsumentów z ponad 200 krajów. Dowiedz się więcej na temat kreatywnych rozwiązań 3M, które wpływają na Twoje życie, pod adresem www.3M.pl

O 3M w Polsce:

3M Poland Sp. z o.o. jest fili koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 roku firma obchodziła 25-lecie istnienia na polskim rynku.

3M w Polsce posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu tzw. Superhub, w Janinowie k/Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Zatrudnia ponad 3000 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. W czerwcu 2013 roku rozpoczęło działalność nowoczesne Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu, w którym firma prezentuje swoje technologie i rozwiązania. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 500 mln USD.

3M Poland od ponad 25 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki, za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia: „Firma XX-lecia 1990-2010”, Perła Innowacji PROGRESS 2013, PremiumBrand 2014 oraz Solidny Pracodawca 2014 i Superbrand 2014/15.