3M Poland

Wróć do wszystkich klientów

Megatrend w Polsce – Personalizacja. Fenomenalne możliwości folii graficznych 3M pozwolą osiągnąć Twój wymarzony wizerunek

Personalizacja to megatrend, który można zaobserwować zarówno w rynku zakupów detalicznych, jak i w szeroko zakrojonym rynku reklamowym. Wymarzony kolor samochodu nie jest dostępny w ofercie producenta, a może chcemy umieścić na pojeździe określony wzór, logo, czy reklamę? Najnowsze metody car wrappingu, czyli oklejania pojazdów folią, pozwalają nie tylko na zmianę wyglądu karoserii, ale także na nieograniczoną personalizację powierzchni, którą dysponujemy. Podczas targów Rema Days Warsaw 2017 zaprezentowane zostały najnowsze metody i zaawansowane technologicznie produkty firmy 3M, służące do indywidualizacji wyglądu samochodów oraz oklejania różnych powierzchni.

- Oklejanie samochodu folią pozwala nadać mu indywidualny i niepowtarzalny wygląd, który ograniczony jest tylko naszą wyobraźnią – mówił podczas pokazu Rafał Żmuda, certyfikowany trener 3M z Centrum Szkoleniowo-Egzaminacyjnego 3M - The Wrap Center. ─ Kluczem do udanego i szybkiego wykonania car wrappingu jest oczywiście jakość stosowanych folii i powierzenie wykonania procesu wykwalifikowanym specjalistom. Nakładanie na karoserię folii gorszej jakości i bez przeszkolenia może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

Zmiana koloru aut, inaczej car wrapping, pozwala odmienić wygląd pojazdu przez częściową lub całkowitą zmianę koloru pojazdu za pomocą folii. Możliwe jest także oklejenie pojedynczych elementów (np. lusterka, zderzak, maska) lub oklejenie pojazdu dowolną grafiką zadrukowaną na folii graficznej do aplikacji na pojazdach. To ostatnie rozwiązanie doskonale sprawdza się także w przypadku firm, które chciałyby oznaczyć pojazdy służbowe poprzez całkowite lub częściowe ich oklejenie. Dlatego podczas Międzynarodowych Targów Reklamy Rema Days 2017 The Wrap Center oraz certyfikowani aplikatorzy 3M Endorsed pokazali jak w sprawny i szybki sposób można odmienić wygląd Forda Mustanga.

Podczas targów Rema Days, firma 3M wspólnie z partnerami - Certyfikowaną Drukarnią Wielkoformatową DPSdruk.pl, oferującą wydruki z gwarancją 3M™ MCS™, Certyfikowanym Centrum Szkoleniowo-Egzaminacyjnym 3M - The Wrap Center, oraz dystrybutorem folii 3M - firmą folia-samochodowa.pl, przedstawiła proces aplikacji folii na powierzchnię począwszy od wydruku aż po wykończenie.

- Coraz więcej ludzi interesuje się oklejaniem nawet drobnych elementów, dlatego rozpoczęliśmy sprzedaż internetową folii 3M również na metry - powiedział Tomasz Zachariasz z firmy folia-samochodowa.pl. - Dzięki temu zapewniamy dostęp zarówno do pełnej palety ponad 100 kolorów folii 3M do zmiany koloru pojazdów, jak i do folii graficznej 3M do zadruku oraz laminatów, już od jednego metra bieżącego.

Podczas targów, 3M zaprezentowało najnowsze rozwiązania w zakresie folii graficznych oraz narzędzi do aplikacji, które zdobyły aż trzy prestiżowe nagrody The Prize for Innovations, w kategorii „Nowe trendy w poligrafii i reklamie”. Medale przyznano za odblaskową folię graficzną do oklejania pojazdów 3M™ Scotchlite™ 780mC-10R oraz za wylewaną folię graficzną 3M™ IJ180mC (obie z zadrukiem w technologii HP Latex). Trzecim medalem doceniono fenomenalne rozwiązanie jakim są taśmy do bezpiecznego cięcia folii 3M™ Knifeless.

Na stoisku 3M można było także dowiedzieć się więcej o najnowszych laminatach serii 8900 z fakturą 3D i zapoznać się bliżej z kultowymi już seriami do zmiany koloru   pojazdu - 3M™ 1080 oraz 3M™ 1380, jak również z pełną paletą klasycznych folii graficznych do zadruku (w tym znana z ekologicznych właściwości folia 3M™ Envision™ LX480Cv3 bez ftalanów i PCV, laureat The Prize for Innovations 2016).

- Innowacyjne produkty, to podstawa filozofii naszej marki. Folie 3M łączą w sobie zaawansowane technologicznie rozwiązania, które ułatwiają ich aplikację, zapewniają szeroki wybór możliwości wizualnych, a przy tym – są wyjątkowo trwałe. W tym roku nagrodzono rozwiązania 3M aż trzema srebrnymi statuetkami w kategorii „Nowe trendy w poligrafii i reklamie”. To dla nas powód do dumy, ale także dowód uznania dla jakości naszych produktów – powiedziała Martyna Taczanowska z firmy 3M.

Personalizować możemy nie tylko samochody, ale także jachty, łodzie, wnętrza oraz zewnętrzne ściany budynków. Nawet takie powierzchnie jak tynk strukturalny czy cegła nie stanowią problemu dla folii 3M. Zastosowane w nich rozwiązania takie, jak  Controltac™ (szklane mikrokulki w kleju pozwalają na łatwe pozycjonowanie folii przy aplikacji) oraz Comply™ (kanaliki w warstwie kleju umożliwiają odprowadzenie nagromadzonego powietrza) pozwalają na niezwykle łatwą, dokładną i szybką pracę z materiałami oraz osiągnięcie bezbłędnego efektu.

- Folie graficzne do zadruku muszą charakteryzować się najwyższą jakością i wytrzymałością, a jednocześnie być łatwe w aplikacji. Nie bez znaczenia jest także gwarancja. Te wszystkie warunki spełniają produkty 3M. – dodał Piotr Kaczyński z Certyfikowanej Drukarni Wielkoformatowej DPSdruk.pl – W przypadku folii do zadruku, materiały użyte w procesie mogą wpłynąć na trwałość zaaplikowanego produktu. Folie 3M objęte są gwarancją w systemie 3M™ MCS™ - drukując w certyfikowanych punktach, można liczyć na sprawdzony system uważnie produkowanych komponentów, nie martwiąc się o efekt końcowy.

Zarówno zmiana koloru auta, jak również oklejanie pojazdów zadrukowaną folią graficzną oraz oklejanie innych powierzchni, to nieograniczone możliwości indywidualizacji i nadawania im charakteru dokładnie według naszych potrzeb. Cała operacja jest relatywnie szybka oraz w wielu wypadkach - w pełni odwracalna. Czy może być lepszy sposób na personalizację powierzchni?

Więcej szczegółów na temat wydarzenia znajduje się na stronie www.3MCentrumInspiracji.pl.

O 3M:

W 3M pracujemy nad praktycznym wykorzystaniem nauki w różnych obszarach w celu poprawy jakości życia. 3M osiąga przychody w wysokości 32 mld USD, zatrudnia ponad 90,000 pracowników i świadczy usługi dla konsumentów z ponad 200 krajów. Dowiedz się więcej na temat kreatywnych rozwiązań 3M, które wpływają na Twoje życie, pod adresem www.3M.pl

Folie do grafiki 3M:

3M oferuje szeroką gamę innowacyjnych produktów, zapewniając idealne rozwiązanie dla każdego rodzaju aplikacji. Zarówno dla długoterminowych, jak i dla krótkoterminowych zastosowań, do dekoracji wnętrz lub promocji na zewnątrz, dla małych budżetów i prestiżowych projektów. Z gwarancją 3M™ MCS™ można liczyć na sprawdzony system uważnie produkowanych komponentów.

W 2015 roku grupa aplikatorów z programu 3M™ Endorsed Vehicle Graphics Installer, podczas targów MOTO SHOW w Krakowie, pobiła rekord Guinnessa w jak najszybszym oklejaniu samochodu, osiągając czas 39 minut i 26 sekund. Do oklejenia samochodu użyli folii i innych produktów firmy 3M.

O 3M w Polsce:

3M Poland Sp. z o.o. jest fili koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 roku firma obchodziła 25-lecie istnienia na polskim rynku.

3M w Polsce posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu tzw. Superhub, w Janinowie k/Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Zatrudnia ponad 3000 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. W czerwcu 2013 roku rozpoczęło działalność nowoczesne Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu, w którym firma prezentuje swoje technologie i rozwiązania. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 500 mln USD.

3M Poland od ponad 25 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki, za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia: „Firma XX-lecia 1990-2010”, Perła Innowacji PROGRESS 2013, PremiumBrand 2014 oraz Solidny Pracodawca 2014 i Superbrand 2014/15.

 

O Partnerach firmy 3M na targach Rema Days Warsaw 2017:

DPSdruk.pl to certyfikowany producent wydruków wielkoformatowych w technologii HP latex na foliach samoprzylepnych 3M objętych gwarancją 3MTM MCSTM Warranty. W ofercie firmy znajdują się również graficzne folie wylewane, premium, średnio-okresowe oraz promocyjne. Dzięki temu DPSdruk.pl dostarcza szeroką gamę niezawodnych, trwałych i objętych kompleksową gwarancją rozwiązań graficznych.

Folia-samochodowa.pl to największy w Polsce Autoryzowany dystrybutor folii 3M serii 1080 oraz 1380 wykorzystywanej do zmiany koloru pojazdu. Firma oferuje nie tylko szeroki asortyment narzędzi do aplikacji folii, ale też nowe na polskim rynku folie do druku wraz z laminatami marki 3M.

The Wrap Center, jedyne certyfikowane Centrum Szkoleniowo-Egzaminacyjne 3M w Europie Środkowo-Wschodniej, oferuje ponad osiem programów szkoleniowych w aż czterech kategoriach – car wrap, grafika reklamowa, aplikacja folii do zabezpieczenia lakieru oraz przyciemnianie szyb. Firma specjalizuje się w organizacji profesjonalnych szkoleń w niewielkich grupach na różnych poziomach zaawansowania – od podstawowego, aż po kursy umożliwiające uzyskanie certyfikatów potwierdzających nabyte umiejętności, np. 3M Endorsed Installer, 3M Preferred oraz 3M Certified.